Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KUCHNIA - wyspa, półwysep w kuchni - opinie, uwagi, realizacje, inspiracje, problemy


Alicjanka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 481
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak naprawdę to aby nie latać trzeba mięc logicznie (czytaj ergonomicznie) poukładane półki i sprzęt w kuchni jeśli w środku kuchni wstawisz lidówkę to zawsze będziesz latała. Gdzieś czytałem o układzie: lodówka, blat, zlew, blat, kuchnia ,blat.

I wtedy cały proces przyrządzania potraw następuje po kolei.

 

Zauważ jak zmieniło się zastosowanie zlewu. Kiedyś służył jako miejsce do mycia naczyń i przygotowania potraw. Teraz służy do przygotowywania potraw. A rolę zmywania naczyń przejeła zmywarka (cudowne urządzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że u mnie jest trójkąt jak fachowcy każą (lodówka, kuchenka, zlew) ale nie-równoboczny. Na linii kuchenka - zlew mam ponad 1,2m co jakby trzeba będzie przebyć kilka razy w życiu. I dla skrócenia tegoż myślałam o wyspie. Ale ostatecznie mam mieszane uczucia, bo to byłaby rewolucja w projekcie (znanej jakości) który posiadam i rzeczywiście trzeba by biegać w kółko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jestem za wyspą. Super wygląda. Latanie wkółko nie jest tak męczące jak tam i zpowrotem.

Sama nie mam wyspy, ale mam kuchenkę dostępną z dwóch stron - to już znakomicie ułatwia dostęp do garnków z tyłu.

Znajoma ma wyspę i jest zadowolona. Oczywiście kuchenka musi być obudowana jakimiś blatami (przynajmniej po 40 cm żeby móc coś tam postawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Gość anms

Witam,

prosze o dorade, mam nastepujace rozwiazanie: w kuchni na srodku planujemy wyspe z kuchenka gazowa, jednak jak wiadomo rury gazowe powinny byc na wieszchu scian.

Jak doprowadzic rure z gazem na srodek pomieszczenia, instalator powiedzial ze nie mozna np. puscic w posadzce, a pomieszczenie jest niepodpiwniczone wiec przewiert odpada.

 

Z gory dzieki

ANMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Po pierwsze musisz miec projekt. Ponieważ gaz mam doprowadzony do pomieszczenia gosp. a od kuchni oddziela je jescze spiżarnia projektant zaproponował (a ja się zgodziłem), ze w pom. gosp i spiżarni rury leca tuz nad posadzką a w kuchni muszę zostawić kanał w wylewce o głębokości 20 mm (rura miedziana 18 ), który będzie przykryty płytkami osadzonymi na podkładkach gumowych i/lub magnesach.

Odcinek w kuchni to ok. 1,2m.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka odpada, stara "zona" uparla sie na gaz bo cos sie tam gotuje inaczej ,( nie wiem o co chodzi) no i taniej

 

anms - zastanów się, czy jednak nie kupić elektrycznej - wygoda o niebo lepsza i brak rur :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka odpada, stara "zona" uparla sie na gaz bo cos sie tam gotuje inaczej ,( nie wiem o co chodzi) no i taniej

 

Zony trzeba sluchac, rzeczywiscie lepiej tj wygodniej gotuje sie na gazie, natomiast sama kuchenke ele. jest wygodniejsza w instalacji i wcale nie jest drozsza w eksploatacji w polskich warunkach (sprawdzalem!), bo w Polsce prad jest bardzo tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...